Log in

Децентралізаційний марофон у Подільську

29 вересня 2016 року в актовій залі міської ради, в рамках децентралізаційного марафону Офісом реформ при Одеській Асоціації міст України було проведено нараду з питань виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (№157 – VIII від 05.02.2015 р.).

На нараді були присутні:

Іванов Анатолій Павлович – Подільський міський голова;

Демченко В’ячеслав Григорович – виконавчий директор Одеської регіональної Асоціації Міст України.

Янковий Юрій Дмитрович – регіональний консультант з юридичних питань;

Демова Євгенія Дмитрівна – регіональний консультант по роботі зі ЗМІ;

А також: заступники міського голови, керівники структурних підрозділів виконкому Подільської міської ради, представники депутатських комісій, представники громадськості та ЗМІ.

Зі вступним словом перед присутніми виступив Подільський міський голова Іванов А.П., який розповів про спроможність міста Подільська, про те, що місто є найбільшим містом на півночі Одеської області, місто обласного значення, великий залізничний вузол з розвиненою інфраструктурою, в місті досить розвинена мережа підприємств торгівельного та побутового обслуговування. В місті були успішно проведені реформи житлово-комунального та соціального направлень. Місто являється членом Асоціації міст та громад України. Міський голова акцентував увагу на те, що наше місто одним з перших ініціювало об’єднання громад. Та нажаль, ми не знайшли підтримки з боку керівників Подільського району. На сьогоднішній день ми готові до плідної співпраці з даного питання. Виступаючими були роз’яснені питання повноважень органів місцевого самоврядування в об’єднаних громадах, адже це один з головних принципів децентралізації, відповідно до якого найбільше повноважень будуть мати ті органи влади, які є найближчими до людей, і на рівні яких вирішення завдань та надання послуг є найбільш ефективним та найменш ресурсовитратним. Було також відзначено, що об’єднані відповідно до Закону та «Персепкивного плану» громади отримають весь спектр повноважень, що їх наразі мають міста обласного значення, крім того, в об’єднаних громадах їх члени будуть забезпечені послугами, що надаватимуться органами державної влади.

В ході діалогу присутні мали змогу задати питання, які їх цікавили і отримати конкретні та чіткі відповіді.

Серед низки питань було приділено увагу питанням земельних відносин, створення опорних шкіл, надання медичних послуг та інших.

Юрій Янковий роз’яснив, що в плані земельних відносин для жителів як міста, так і села нічого не зміниться, а щодо закладів освіти, то громада сама буде вирішувати, що їй потрібно і прийматиме відповідні рішення. І взагалі, що стосується інформування з питань децентралізації сільського населення, то є багато проблемних моментів – відзначив регіональний консультант з правових питань. Людям часто розповідають зовсім інші речі, ніж це виписано в Законі, і саме це гальмує хід даної реформи.

Головного лікаря міської лікарні Олександра Жуковського цікавило питання створення в майбутньому госпітальних округів. Ним було отримано відповідь, що округи будуть створюватись після проведення обєднання та адміністративно-територіального поділу.

Підсумок підвів міський голова Анатолій Іванов, який висловив щиру подяку керівництву групи Демченко В.Г., який є беззмінним виконавчим регіональним директором, з яким місто працює близько 14 років, а також членам групи за організацію та проведення спільної наради.

В свою чергу Демченко В.Г. подякував міському голові, керівникам структурних підрозділів виконкому за участь в підготовці заходу з надією на подальшу сумлінну діяльність, що стосується роботи органів місцевого самоврядування.

 

Последнее изменениеПятница, 07 Октябрь 2016 08:46

Оставить комментарий

БИЗНЕС СПРАВОЧНИК КОТОВСК

Партнер сайта UNIAK.INFO